Aktualności

Płaca minimalna w Danii od 01.01.2021 roku 5.01.2021

Dania, śladem wielu państw europejskich, od 1 stycznia 2021 roku wprowadziła przepisy dotyczące płacy minimalnej dla kierowców zagranicznych. Przepisy te będą miały zastosowanie wyłącznie do przewozów kabotażowych i transportu kombinowanego oraz będą obowiązywały do momentu ujednolicenia przez Unię Europejską przepisów, w zakresie delegowania, tj. do wejścia w życie kolejnej części Pakietu Mobilności w lutym 2022 roku.

Więcej

Francja wprowadza obowiązek informacyjny o martwym polu dla pojazdów powyżej 3,5 t. 21.12.2020

Od dnia 1 stycznia 2021 r. na terenie obszarów miejskich we Francji pojazdy ciężarowe i autobusy o dmc. pow. 3,5 t. będą musiały być wyposażone w znaki wskazujące i informujące niechronionych uczestników ruchu drogowego o tzw. martwym polu. Wzór takiego znaku został przedstawiony poniżej, może on mieć formę tabliczki lub nalepki. Powinien być trwale przymocowany […]

Więcej

Najnowsze informacje dotyczące pakietu mobilności 11.12.2018

Przy sprzeciwie dziewięciu krajów, w tym Polski, Unia Europejska uzgodniła wspólne stanowisko dotyczące zaostrzenia przepisów w transporcie międzynarodowym. Ustalenia zapadały na spotkaniu unijnych ministrów odpowiedzialnych za transport po prawie piętnastu godzinach negocjacji.

Więcej

O przyszłości rozliczania czasu pracy kierowców 10.12.2018

W najnowszym numerze Transport Manager ukaże się artykuł autorstwa ekspertów DRIVIA Centrum obsługi Transportu.

Więcej

Nowa strona internetowa 7.12.2018

Witamy serdecznie i z radością chcielibyśmy Państwa poinformować, iż w dniu dzisiejszym uruchomiliśmy naszą nową stronę internetową.

Więcej